Здоров'я онлайн: як Dobrodoc+ розвиває телемедицину в Україні

Чим здивує користувача нова платформа компанії
24.10.20

ІГОР НЕСТЕРОВ, виконавчий директор мобільної клініки Dobrodoc+

Телемедицина – один із найбільш швидкозростаючих сегментів охорони здоров'я у світі. Обсяг світового ринку цієї галузі за останні 5 років зріс удвічі. У мобільній клініці Dobrodoc+ відчули цей тренд і запустили мобільний застосунок. Через нього можна дистанційно проконсультуватися з лікарями дев'яти спеціалізацій, отримати направлення на аналізи, а також попередній діагноз. З якими сегментами ринку працює Dobrodoc+ і за рахунок чого планує стати лідером в галузі телемедицини в Україні, розповів виконавчий директор мобільної клініки Ігор Нестеров. Світовий ринок телемедицини досяг $35 млрд і продовжує зростати приблизно на 20% на рік. Україна також підхопила цю хвилю – під час карантину попит на дистанційні консультації лікарів виріс у рази. Звичайно, після того як пандемія піде на спад, зростання не буде таким стрімким. Але воно обов'язково продовжиться: вже зараз життя прискорюється, люди розуміють, що час – цінний ресурс, і економлять його.

Що станеться з українським ринком медицини?

Він буде змінюватися. Звісно, фізичним клінікам нічого не загрожує – без них не обійтися. Але з розвитком телемедицини найближчими роками будуть актуальні такі тенденції:

  1. Люди почнуть звертатися до лікарів раніше – при появі перших симптомів. Маючи можливість проконсультуватися з лікарем онлайн, їм не потрібно буде відпрошуватися з роботи, щоб з'їздити до лікарні. А значить, вони не відкладатимуть консультацію до останнього.
  2. Все більше компаній піклуватимуться про здоров'я своїх працівників та оплачуватимуть їм страховку, або доступ до телемедицини, як окрему послугу. Роботодавцям це вигідно – їм не доведеться кожного разу відпускати співробітника в робочий час. Працівники зможуть дистанційно поспілкуватися з лікарем. Відвідання лікарні знадобитися тільки, щоб здати аналізи або провести огляд, якщо без цього не обійдешся.
  3. Пацієнти приходитимуть в клініки більш підготовленими. У них на руках уже буде попередній діагноз і результати аналізів. Це заощадить час і лікаря, і пацієнта.

Як працює програма Dobrodoc+

Український ринок телемедицини розвивається, але вже зараз пацієнти можуть обрати відповідну для себе платформу. Однією з переваг програми Dobrodoc+ є те, що в нас працюють свої лікарі. Консультації надають доктора з наших власних клінік: у Дніпрі – «Ваше здоров'я», у Києві – «Добродок». Це фахівці, з якими ми працюємо вже давно, і впевнені в них. Тому задіяли їх і в онлайн-консультуванні. Основний упор у розвитку сервісу ми робимо на діджиталізацію. Чим більш інноваційним буде телемедичний продукт, тим надійніше він закріпиться на ринку. Наприклад, незабаром ми запустимо симптом-чекер. Це система інтелектуального анкетування. Вона опитує пацієнта в чаті застосунку про його симптоми ще до початку спілкування з лікарем, формує анамнез і ставить попередній діагноз. Це заощадить медикам 10–15 хвилин часу, адже всі ці запитання лікар все одно б поставив. Надалі наша мета – зробити так, щоб користувач не тільки міг отримати консультацію лікаря через застосунок Dobrodoc+, але й купити ліки, записатися на прийом у будь-яку клініку або на аналізи в лабораторію. Тому ми вже почали укладати партнерства з компаніями й сайтами, які займаються доставленням ліків, інтегруватися в операційні системи всіх клінік України та компаній, які надають послуги з приймання аналізів.

Для кого працює телемедицина і скільки це коштує

За менш ніж півроку роботи на наші послуги підписалися понад 15 000 абонентів.

Клієнти й партнери Dobrodoc+ це:

  • Великі та середні компанії (від 100 осіб). Такі роботодавці можуть купувати послугу телемедицини від Dobrodoc+ як у складі страхового поліса, так і окремо. Це дуже добрий вихід для тих компаній, які не можуть собі дозволити платити по 8000 – 10 000 грн на рік за поліс кожного співробітника. Телемедицина від Dobrodoc+ коштує 50 грн на місяць за співробітника компаній.
  • Страхові компанії. Вони включають нашу послугу у свої поліси ДМС (добровільного медичного страхування). Ми вже підписали контракти з «Провідною», «Альфа-страхуванням», СК УНІКА, UPSK, Українською страховою групою та іншими партнерами.
  • Банки. Вони пропонують телемедицину Dobrodoc+ своїм корпоративним клієнтам у пакеті із зарплатними картками. Ми вже працюємо з ОТП Банком і ведемо перемовини з іншими.
  • Спортивні федерації. Нещодавно ми стали партнером Федерації кінного спорту, і всі її члени зможуть користуватися додатком Dobrodoc+. На підході ще кілька федерацій.
  • Українці, що працюють за кордоном. У багатьох країнах Європи дуже дорога медицина для іноземних громадян. Тому людям, які їздять туди на роботу, важливо мати доступ до онлайн-консультацій лікарів, причому на рідній мові. Ми працюємо з однією з найбільших компаній, яка займається офіційним працевлаштуванням наших громадян у Польщі, і ведемо перемовини з аналогічною компанією, яка допомагає знайти роботу в Іспанії.

Завдяки інноваційності, постійному розвитку продукту, виходам на різні категорії клієнтів і зростанню попиту на телемедицину ми очікуємо 100–150% приросту користувачів Dobrodoc+ щороку. Загалом же хочемо зробити якісну медицину доступною, щоб українці перестали займатися самолікуванням і зверталися по професійну консультацію, як тільки занедужають.