Плутанина навколо продажу ліків за рецептом викрила один цікавий нюанс: багато українців/ок використовують препарати з діючою речовиною “німесулід” як звичайне знеболювальне та жарознижувальне. Проте ця речовина є доволі токсичною, а в деяких країнах препарати з німесулідом є забороненими.
Що не так із німесулідом та як допомогти собі без додаткової шкоди розповідаємо в свіжому матеріалі.
Німесулід — нестероїдний протизапальний препарат. Його часто використовують як потужне знеболювальне та жарознижувальне при сильних менструальних болях, остеоартриті, а також у ветеринарній медицині. Використовують там, де це дозволено.
Бо от в США, наприклад, через безпекові перестороги, препарат заборонили. Відомо, що він є доволі токсичним. Зокрема для людей, які мають проблеми з печінкою.
Невже парацетамол та ібупрофен “слабші” за німесулід?
Дослідження Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) показують, що всі три препарати мають однаковий рівень ефективності як знеболювальні та протизапальні. Свою роль тут могла зіграти реклама та... елементарне незнання, як правильно розраховувати ефективну дозу ібупрофену.
То як правильно це зробити?
Розраховувати за таким принципом: масу тіла помножити на 20–30 мг ібупрофену, а отримане значення поділити на три, тобто рекомендовану кратність добового прийому. Проте разова доза без консультації з лікарем/кою не повинна перевищувати 600 мг.
Піклуватися про здоров’я часом буває складно. Багато неоднозначностей, експертів, думок і рекомендацій. Ми ділимось тільки перевіреною та доказовою інформацією.